Mild-hybrid, plug-in hybrid i klasický elektromobil představí na brněnském výstavišti na svém stánku při veletrhu AMPER korejská automobilka KIA. Bude tak mít nejširší portfolio ze všech značek, které zde letos vystavují.

Více než stovku elektrických a elektrifikovaných vozidel si letos budou moci prohlédnout (a mnohé z nich také vyzkoušet) od 20. do 23. března, kdy probíhá letošní ročník veletrhu elektroniky, elektrotechniky a automatizace AMPER.

Mezi nimi logicky nemůže chybět Kia Soul EV, který má po modernizaci dojezd až 250 kilometrů, dále plug-in hybridy Kia Optima a Niro i mild-hybrid Kia Niro. Ten se pyšní zápisem v Guinessově knize rekordů jako nejúspornější hybridní vůz světa.

Na výstavě budou samozřejmě zastoupeny i další značky, které nabízejí sériově vyráběné elektromobily. Ted konkrétně Nissan s novou generací vozu Leaf a dodávkou e-NV200, Mitsubishi s rovněž modernizovaným plug-in hybridem Outlander, Volkswagen s e-Golfem a e-Upem, Toyota s Priusem Plug-in Hybrid, BMW s i3 a i8 a Hyundai se všemi verzemi Ioniqu. Pro zájemce o užitkové elektromobily bude určitě užitečná návštěva stánku Eurogreen CZ, která nabízí elektromobily společností Goupil a GEM.

Také se zde bude prezentovat široká nabídka elektrických motocyklů. Například od španělských výrobců Torrot a Rieju či známé americké značky Zero. Ty již nyní nabízejí dojezd 300 kilometrů.

RADEK PECÁK