Tuzemské zastoupení značky Hyundai již připravuje ceník jedné z ženevských novinek, které byly k vidění na stánku této automobilky. Hyundai Kona Electric bude mít cenovku velmi podobnou té, jakou lze nalézt u dalšího elektromobilu Hyundai Ioniq.

Již na přelomu června a července dorazí do showroomů tuzemských dealerů značky Hyundai první exempláře elektrického SUV Kona. Magazínu Autonaelektřinu.cz to potvrdil mluvčí tuzemského zastoupení Hyundai Jan Pohorský. Ceny zatím stanoveny nebyly. Podle Pohorského by ale zájemci za slabší výkonové provedení vozu měli platit zhruba stejnou částku jako za dosud prodávaný vůz Ioniq. Jeho český ceník v současné době uvádí u základního provedení částku 879 990 Kč.

Ioniq je přitom automobil s horšími parametry, než jaké nabídne i "základní" Kona Electric. Zatímco Ioniq disponuje motorem s maximálním výkonem 88 kW, ve voze Kona bude pracovat agregát s výkonem 99 kW. Bude mít díky větší baterii také lepší akční rádius. Ioniq nabízí "zásobník" elektřiny s kapacitou 28 kWh, Kona Electric disponuje baterií, do které lze nabít 39,2 kWh. To postačí na normovaný dojezd 300 kilometrů.

Kona Electric měří na délku 418 centimetrů, výška činí 157 centimetrů a šířka 180 centimetrů. Zavazadlový prostor pojme 332 litrů. Společně se speciální schránkou pro nabíjecí kabel se však jedná o 370 litrů. To je o dvacet více, než kolik je k dispozici v ioniqu.

Ioniq je ale o skoro třicet centimetrů delší vůz. Je také o dva centimetry širší. Naopak výšku má v porovnání s elektrickou variantou kony o dvanáct centimetrů menší.

O několik měsíců později se na trh dostaví i silnější verze Hyundai Kona Electric. Ta bude mít díky baterii s kapacitou 64 kWh dojezd až 470 kilometrů. Také dostane silnější motor - s výkonem 150 kWh. Cena bude samozřejmě vyšší, ale v tuto chvíli nelze říct o kolik.