Základní cena výkonného elektromobilu Jaguar i-Pace startuje na částce 2 039 092 Kč. Bohatší výbava ovšem tuto sumu navyšuje o další stovky tisíc.

Tuzemské zastoupení značky Jaguar zveřejnilo kompletní ceník elektromobilu i-Pace. Ten obsahuje tři běžné výbavové stupně a navíc jeden speciální. V základní výbavě označené písmenem S jsou obsaženy například osmnáctipalcová kola z lehkých slitin, LED přední světlomety, sportovní sedačky, navigace i audiosystém Meridian s 11 reproduktory. Řidič se také může spolehnout na pomoc asistenčních systémů. Konkrétně například o nouzové brzdění, sledování pozornosti řidiče či zadní parkovací kamery. Cena je zmíněných 2 039 092 Kč.

Prostřední stupeň výbavy se označuje SE. Zájemce o takový vůz zaplatí 2 246 365 Kč. Auto již jezdí na dvacetipalcových kolech, má ostřikovače světel, automatické přepínání dálkových a tlumených světel, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, adaptivní tempomat s funkcí samočinné jízdy v koloně a systém sledování mrtvého úhlu.

Nejlepší provedení se označuje HSE a jeho cenovka udává částku 2 402 697 Kč. Výbavu obohacují Matrix LED světlomety, sedačky nastavitelné v 18 směrech s funkcích chlazení i vyhřívání. Vyhřívat lze i zadní sedačky. Navíc si lze poslechnout oblíbenou hudbu již ze 17 reproduktorů.

Ještě více vybavený vůz si ale lidé budou moci kupovat pouze v prvním roce výroby v rámci edice First Edition. Tato auta mají také vzduchové odpružení, panoramatické střešní okno, vyhřívané čelní sklo i čtyřzónovou klimatizaci. Cena je pak už 2 668 413 Kč. I k takovému vozu ovšem ještě existuje příplatková výbava. Například kola s velikostí 22 palců za 65 558 Kč nebo až 57 701 za prémiové černé a stříbrné laky.

Na běžné komponenty auta je tříletá záruka s omezením na sto tisíc ujetých kilometrů. Baterie ale má osmiletou záruku nebo do ujetí 160 000 kilometrů.

Základní technické parametry již byly uvedeny dříve. Nicméně, připomínáme, že auto pohání čtyři elektromotory s celkovým výkonem 294 kW. Maximální točivý moment vozu s hmotností 2,2 tuny činí 696 Nm. Na stovku se i-Pace dostane z klidu během 4,8 sekundy a zrychlování se zastaví na úrovni 200 kilometrů v hodině. Kapacita akumulátoru je 90 kWh. To podle metodiky WLTP zajistí dojezd na vzdálenost 480 kilometrů v hodině.