Za dalšími konkurenty na tuzemském trhu s elektrickou energií bude ještě poměrně dlouho zaostávat společnost Innogy. V současné době se teprve připravuje plán na vytvoření sítě s veřejnými rychlodobíjecími stanicemi.

Zhruba na 25 lokalitách v České republice by se během následujících několika let měly objevit veřejné rychlodobíjecí stanice společnosti Innogy. Na veletrhu Ampér to pro Autonaelektřinu.cz uvedl projektový manažer společnosti v oboru mobilita Jaroslav Rasocha.

Innogy tak zřejmě ještě dlouho nedohodní své konkurenty, kterými jsou zejména ČEZ a Pražská Energetika. Prvně zmiňovaný subjekt již nyní provozuje v Česku přes tři desítky rychlodobíjecích stanic a v plánu má další zhruba dvojnásobné množství, PRE dosud v především v hlavním městě provozuje přes šest desítek dobíjecích míst. V plánu do roku 2020 je rozšířit tento počet na 150 až 200.

"V současné době vytipováváme vhodná místa a poté budeme projednávat vztah s vlastníkem příslušného pozemku," uvedl Rasocha. Stanice pro rychlé dobíjení bude Innogy budovat především v blízkosti páteřních komunikací. Chce se ale také soustředit na dobíječky do 22kW v lokalitách, kde lidé tráví delší dobu. Tedy například v obchodních centrech, multikinech a podobně.

Lidé, kteří budou mít o dobíjení na stanicích Innogy zájem, budou muset platit jak za odebranou elektřinu, tak i za čas, který u stanice jejich elektromobil stráví. 

Dosud Innogy provozuje jedinou veřejnou rychlodobíjecí stanici. Ta se nachází v pražské Limuzské ulici, kde má společnost sídlo své centrály.