Termín, kdy Unipetrol zprovozní v areálu čerpací stanice Benzina na pražském Barrandově a u svojí rafinerie v Litvínově vodíkovou čerpací stanici, stále ještě nebyl stanoven.

"Průběžně ovšem na celé záležitosti pracujeme, shromažďujeme příslušná povolení," informoval Autonaelektrinu.cz mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl. Současně se také vedou jednání se státními institucemi a orgány o způsobu podpory pro toto alternativní palivo. Není tedy jisté, zda Toyoty Mirai, či Hyundai Nexo bude možné na veřejné stanici plnit v tuzemsku vodíkem ještě v letošním roce. Původně přitom Unipetrol sliboval zprovoznění již v loňském roce a poslední informace udávaly termín během letošního léta.

"Každopádně platí, že v blízké budoucnosti chceme motoristům poskytovat pohonné látky pro všechny typy vozidel. Už nyní máme poměrně širokou síť stojanů na CNG a LPG a v budoucnosti chceme v tomto směru posloužit i majitelům elektromobilů, případně i vodíkových vozidel," sdělil.

Unipetrol ovšem hodlá svůj při budování rychlodobíjecích stanic spolupracovat s dalšími významnými hráči, které jsou v tomto směru v České republice aktivní. Kteří to jsou, ovšem zatím odmítá specifikovat. Už nyní je ale téměř jisté, že během několika příštích let budou stojany pro rychlé dobíjení elektrických vozů vybudovány v areálech stanic Benzina jak ve velkých městech, tak i u důležitých silničních tahů.