Po řadě odkladů je konečně znám termín, kdy se v Česku začne prodávat nejprodávanější elektřinou poháněný vůz Evropy Renault Zoe a další dva elektromobily této značky.

"Prvního června začnou dealeři Renaultu v České republice nabízet zákazníkům naše elektrické modely." Na dotaz portálu Autonaelektřinu.cz to uvedla mluvčí tuzemského zastoupení francouzské automobilky Jitka Skaličková. Zákazníci si budou moci koupit malý vůz Twizzy, zmíněný model Zoe a rovněž elektrickou verzi malé dodávky Kangoo.

Zejména Kangoo i Zoe mají v současné době velmi slušnou šanci na úspěch. Dojezd poslední varianty Kangoo totiž činí 280 kilometrů a u Zoe jde dokonce o 400 kilometrů.

Ceny zatím stanoveny nebyly. Nicméně, dá se očekávat, že se příliš nebudou lišit například od těch slovenských. Tam Zoe začíná na úrovni 28 400 eur (cca 724 000 Kč). Cena se navíc dá díky dotaci pět tisíc eur ještě o zhruba 127 000 Kč snížit. V tomto případě jde ovšem o verzi s baterií s kapacitou pouze 22 kWh. Za tu větší se připlácí při stejné výbavě 2500 eur.

V základní výbavě vozu je například šest airbagů, automatická klimatizace, tempomat a elektrické ovládání předních oken. Vyšší výbava Intens je na Slovensku dostupná pouze s onou "velkou" baterií a cenovka v takovém případě činí 32 900 eur (839 000 Kč). Výbavu auta pak doplňují například ještě kola z lehkých slitin, kožený volant, zadní parkovací senzory, karta pro bezklíčkový přístup do vozu, elektrické ovládání rovněž pro zadní okna, lepší rádio a aplikace pro dálkové ovládání nabíjení a klimatizace vozu.

RADEK PECÁK