Polská továrna koncernu FCA ve městě Tychy se stane producentem připravovaných elektromobilů značek Fiat, Jeep i Alfa Romeo. Informaci zveřejnil italsko-americký koncern v oznámení o investici do tohoto výrobního závodu.

Celkem 166 tisíc nových osobních vozů, které zvládají ujet díky energii z trakční baterie minimálně desítky kilometrů bez emisí, se v listopadu prodalo v Evropě. Dohromady mají plug-in hybridní vozy a "čisté" elektromobily" podíl na trhu šestnáct procent.

V nadmořské výšce 1020 metrů nad mořem stojí v současnosti nejvýše položená rychlodobíjecí stanice pro elektromobily v České republice. V obci Boží Dar v Krušných horách ji zprovoznila společnost ČEZ.

Už se velmi přiblížila doba, kdy přírodu v okolí sjezdovek na horách nebudou znečišťovat emise pocházející ze spalovacích motorů strojů na úpravu sněhu.

Společnosti ABB a AFC Energy oznámily, že zahájily spolupráci při vývoji dobíjecích stanic, v nichž by se elektřina vyráběla pomocí vodíkových palivových článků. Vodík by se do nich dovážel ve speciálních kamiónech.

Automobilka KIA hodlá přesvědčit více lidí, aby si kupovali její elektromobily. Nyní přichází s akcí "Dobíjení zdarma". Informovalo o tom tuzemské zastoupení této korejské značky.

Volkswagen jako první model své řady elektromobilů ID představil hatchback ID.3, nyní následuje ID.4. Dlouho však nebylo oficiálně známo, jaké modely doplní započatou číselnou řadu.

Automobilka Mercedes-Benz chystá na příští dva roky doslova smršť svých elektrických novinek. Jako první přijde na řadu plně elektrická verze nejmenší modelové třídy A.

Toyota dlouho zůstávala v oblasti "čistých" elektromobilů tak trochu stranou. Nyní ale z této největší asijské automobilky přichází stále větší množství zpráv, které se týkají vývoje takových aut a jejich komponentů.

Rychlodobíjecí stanice, kterou energetická společnost ČEZ uvedla do provozu na parkovišti supermarketu Kaufland v Mladé Boleslavi, je už dvousetpadesátou veřejnou dobíječkou, kterou tato společnost v České republice vybudovala.